Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj

Co dělat, aby v dětském pokojíčku bylo bezpečno?

Snad vás nadpis dnešního článku příliš nevylekal? Určitě netvrdíme, že v dětských pokojích není bezpečno. Rozhodně je však dobré následujícím řádkům věnovat zvýšenou pozornost. Bezpečí vašich ratolestí je totiž to nejdůležitější. Pojďme se tedy podívat na to, jak z dětského pokoje vytvořit bezpečnější místo. Sami uvidíte, že se ve výsledku nejedná o nic náročného, a to ani z hlediska času, ani z hlediska investic.

Koberec je základ

V přechozím článku jsme se věnovali výhodám koberců. Jedním z těchto plusů byla i bezpečnost. Na kobercích to zkrátka a dobře neklouže. Pokud tedy vaši andílci začnou řádit, tak na koberci jim rozhodně nehrozí podklouznutí. Pozor! Mezi jednotlivými koberci jsou velké rozdíly. U těch s krátkými a ostrými vlasy může dojít i při lehkém sklouznutí k nepříjemným úrazům. Zejména k popáleninám. Vhodnější tak jsou koberce s dlouhými vlasy, potažmo pěnové podložky.

Sklo musí pryč

Prosklené skříně, vitríny, skleněné lampy, to všechno by v prvních letech vašeho dítka nemělo být součástí jeho dětského pokoje. Také prosklené dveře by samozřejmě měly být opatřeny bezpečnostními prvky. Vhodným řešením jsou takzvané bezpečnostní fólie. Ty často používají maloobchodní prodejci, aby zabezpečili prosklené výlohy svých prodejen. Dají se však využívat i pro domácí použití.

Boj proti ostrým hranám na nábytku

Prosklený nábytek a skleněné doplňky jsou pryč. Stále se však můžete potýkat s nábytkem, jehož hrany jsou příliš ostré. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se v dětském pokojíčku nábytek s ostrými hranami vůbec neobjevoval, to však mnohdy není možné. Proti těmto ostrým hranám ovšem skvělé poslouží nárazníkové pasy. Tento pás vypadá trochu jako provaz, trochu jako páska. Skvěle přilne na ostrou hranu nábytku. Také úchytky by neměly mít ostré hrany. Někdy je vhodnější mít nábytek, který má úchyty zadlabané. Protože i taková úchytka může být zdrojem nejedné bolístky. V dnešní době už existují také nejrůznější pojistky, které eliminují riziko skřípnutí prstů.

Zajištění oken, zaslepení zásuvek

Také okno by mělo být opatřeno pojistkou, jež zamezí jeho otevření. A asi zde nemusíme popisovat, co by se mohlo stát, pokud byste nezaslepili zásuvky. Všichni víme, že elektřina je mocná síla, která dokáže opravdu ublížit. 

Když splníte těchto několik bodů, tak na vlastní oči uvidíte, že pokojíček vašeho dítka bude o něco bezpečnější. Díky tomu budete mít i vy o poznání klidnější spaní.

Předchozí článek
Další článek

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *