Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj

Kdo by měl lépe navrhnout dětský pokoj než jeho budoucí pán?

Než se pustíte do zařizování a výzdoby dětského pokoje, tak zkuste vzít v potaz názory svého dítěte, potažmo svých dětí. Vaši andílci mohou mít až neuvěřitelné množství nápadů, díky kterým si svůj dětský pokojíček opravdu zamilují. Místnost by v ideálním případě měla odrážet zájmy a osobnosti vašich andílků.

Plánování, budování a zařizování dětského pokoje není pouze a jen zábava. Je to rovněž skvělý způsob, jak můžete budovat souznění a vztah mezi vámi a vašimi dětmi. Když tedy do plánování dětského pokoje přidáte trochu kreativity a trochu dětské osobnosti, může to přinést mnohem víc než jen estetickou hodnotu. Právě to jsou důvody, proč byste dětský pokoj měli navrhovat a budovat se svými andílky. Ne vždy je to samozřejmě možné. Například takový pokoj pro miminko musí být připraven ještě dříve, než se prcek narodí. Malému dítku navíc příliš nezáleží na tom, jako barvu má taková a maková polička.

Máme pro vás několik tipů, které byste při formování podoby dětského pokoje měli mít na paměti:

  1. Berte v úvahu věk a zájmy dítěte
  2. Hned za začátku si stanovte nějaké limity a hranice
  3. Inspirujte se

Berte v úvahu věk a zájmy dítěte

Tento bod jsme zařadili z toho důvodu, že občas i samotné děti mohou zapomenout na to, kolik jim je vlastně let. Někdy jim však nemusí být zcela jasné jiné faktory, mezi které můžeme zařadit například jejich výšku. Svému klučinovi tak třeba nebudete pořizovat tu konkrétní postel ve tvaru auta, protože dobře víte, že by z ní co nevidět vyrostl. Raději se zkusíte porozhlédnout a najít nějakou jinou alternativu. Stejné je to i s věkem dětí. Třeba různé hi-tech vybavení a hračky patří do rukou až starším dětem.

Hned za začátku si stanovte nějaké limity a hranice

Tento bod do určité míry souvisí s bodem předchozím. Je potřeba si nastavit nějaké limity, kupříkladu ty finanční. Vašim andílkům zkrátka určitou formou musíte vysvětlit, že vaše konto není nevyčerpatelné. Dnešní weby už jsou výborné v tom, že si produkty můžete seřadit a filtrovat podle cen. Díky tomu si můžete ušetřit někdy dlouhé a nepříjemné vysvětlování, proč právě toto nemůžete svým dětem pořídit.

Inspirujte se

V dnešní době je opravdu snadné najít nějakou tu inspiraci. Stačí navštívit třeba některou ze sociálních sítí. Popřípadě stačí konkrétní výraz zadat do vyhledávače, který se následně postará o zbytek. Dalším zdrojem inspirace mohou být také vaši známí a přátelé, respektive pokojíček jejich dítka.

Zařizování a výzdoba dětské pokoje nemusí být nijak zvlášť náročná. Mnohdy možná jen stěží uvěříte, jak je to vlastně jednoduché. Kromě samotného nábytku a nejrůznějších doplňků a dekorací můžete sáhnout i po nějaké té tapetě do dětského pokoje. Celý pokojíček tak bude barevnější a ještě o něco veselejší.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *