Načítání

Zadejte hledaný text

Koupelna

Plusy a mínusy sušiček prádla

Sušička prádla je opravdu skvělý pomocník, který vám dokáže s ledasčím pomoci. V zásadě samozřejmě slouží k sušení prádla. Kromě toho však prádlo dokáže zbavit žmolků, jemných chloupků, popřípadě prachu. Jejich nedílnou výhodou je to, že už se nebudete muset bát rozmarů počasí. Ti z vás, kdo suší prádlo venku, to určitě velice dobře znají. Dnešní povídání nebude věnováno pouze plusům a mínusům sušiček, ale podíváme se rovněž na to, u jakého prádla si musíte dávat pozor.

Konec vybledlým barvám

 Už bylo zmíněno, že díky sušičkám nemusíte mít obavy z toho, jaké počasí bude venku zrovna panovat. Stejně tak se nemusíte bát, že by vám na vašem oblečení vybledly barvy. Sluneční paprsky totiž mají i tuto vlastnost. Tento problém se tedy stane minulostí.

Dokáže snižovat vlhkost v domácnosti

S tím se můžete potýkat zejména v zimních měsících. Potažmo v situacích, kdy máte vyprané prádlo, ale venku panuje takové počasí, že by vám tam rozhodně neuschlo. Musíte jej tedy usušit uvnitř, což znamená, že dojde k nárůstu vlhkosti. To může mít za následek i vznik plísní. Zásluhou sušičky tedy své bydlení dokážete zase o něco lépe ochránit před plísněmi.

Mínus sušiček prádla

Od výhod se nyní dostáváme k nevýhodám. Sušičky vypadají prakticky stejně jako pračky. A mají i totožné rozměry jako pračky. To je poměrně dost místa, které budete potřebovat. Samozřejmě to znamená i další peněžní investici. Kromě toho vám vzroste i spotřeba elektřiny. Toto jsou asi tři největší důvody, proč si velké množství lidí sušičku prádla doposud nepořídilo.

Některé oblečení a prádlo do sušičky nepatří

Když si koupíte nějaký kus oblečení, tak na něm máte štítek, na kterém jsou vyobrazeny různé symboly a piktogramy. Abyste takové prádlo mohli sušit v sušičce, tak na štítku musí být symbol čtverce, uvnitř kterého se nachází kruh. Do sušičky rozhodně nepatří plavky, nepromokavé bundy, punčochy, podprsenky, popřípadě elastické prádlo. Takové prádlo se může například srazit, může ztratit svou pružnost, popřípadě některé z dalších vlastností. Některé kousky oblečení tedy stále budete muset sušit postaru.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *