Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Čemu věnovat pozornost při výběru jídelního stolu?

Jídelní stůl je nedílnou součástí každé domácnosti. Jsou rodiny, které se u tohoto stolu scházejí každý den. Nicméně většinou to dopadá tak, že se její členové rozutečou i s jídlem do všemožných místností. Děti se s večeří zavřou ve svém pokoji. Tatínek zase sleduje veledůležitý zápas, a tak i s pokrmem spěchá do obýváku, aby mu neunikly drahocenné vteřiny. A právě tyto situace jsou příčinou toho, že jídelní stůl je po většinu roku spíše interiérovým doplňkem a ozdobou, a nikoliv plnohodnotným kusem nábytku.

I přesto čas od času nastane ten DEN, kdy celá rodina usedne ke stolu. Jsou to například rodinné oslavy, vánoční svátky, anebo připomenutí si významného jubilea. Tím se dostáváme k jádru věci a k tomu, co nás motivovalo, abychom napsali tento článek.

Jak na výběr jídelního stolu a na co si dát pozor?

Mnohdy jde o významný zásah do rodinných financí a každé špatné rozhodnutí může zapříčit vznik pořádných problémů. Zakoupený stůl může být například vratký, špatně opracovaný, nebo mohou přečnívat některé šrouby. Z toho vyplývá, že tím nejdůležitějším kritériem není pouze cena, ale rovněž kvalita zpracování.

Levnější varianty dokáží překvapit, ale většinou je potřeba počítat s tím, že existuje velmi dobrý důvod, proč je stůl tak levný. Když se však rozhodnete utratit vyšší částku, tak se určitě nespokojíte s kdečím. Za vynaložené peníze chcete mít adekvátní produkt. Jenže jak to poznáte například z fotografií a popisků, které má prodejce na svých webových stránkách? Kdo vám zaručí, že stůl za 20 tisíc korun je lepší a kvalitnější, než některá z levnějších variant? A na co se spoléhat, když si nábytek nemůžete osobně prohlédnout a takzvaně si jej osahat? Na tyto otázky vám dokáží odpovědět především reference výrobku a samotného e-shopu.

Co dělat, když se nemůžeme rozhodnout?

Jestliže je cena a kvalita zpracování na prvním místě, tak druhá příčka patří osobním preferencím. Nutno podotknout, že i samotní výrobci nám to občas trošku komplikují a nabízejí nám celou řadu modelů a variant. Není tedy žádným překvapením, že se nám často zalíbí hned několik stolů a my se neumíme rozhodnout, který z nich si vybereme.

To znamená, že musíme vzít do úvahy i další kritéria a jedním z nich jsou rozměry jídelního stolu. Majitelé garsonek a osoby v nich žijící si jen stěží mohou dovolit stůl, který má 2 metry na šířku a 4 metry na délku. Zabíral by tolik drahocenného místa, že by bylo prakticky nemožné, aby se do bytu o pár metrech čtverečních vešel ještě nějaký další nábytek. Není však potřeba věšet hlavu, protože na trhu je spousta jídelních stolů, které se perfektně hodí do méně prostorných bytů. Jsou to modely, u nichž výrobci udávají rozměry před rozložením a po rozložení. V rozloženém stavu by sice mohl zabírat více místa, než je zdrávo, nicméně větší jídelní plocha je zapotřebí jen velmi zřídka. A kvůli těmto ojedinělým situacím přeci můžeme udělat výjimku a garsonku určitým způsobem reorganizovat.

Slovo závěrem

Zvažujete koupi jídelního stolu? Jestli vaše odpověď zní „ano“, tak věříme, že se rozhodnete správně a budete spokojení s výsledkem. Před samotným pořízením si však nezapomeňte vše pořádně promyslet. Zjistěte si co nejvíce informací a v případě, že si s čímkoliv nebudete vědět rady, tak neváhejte kontaktovat výrobce nebo prodejce.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *