Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Druhy pracovních desek – 2. část

minulém článku jsme si představili některé druhy pracovních desek. Blíže jsme si popsali a charakterizovali kuchyňské pracovní desky z MDF, ze dřeva, z přírodního kamene a také z nerezového plechu. Dnes budeme v tomto tématu pokračovat. Povíme si něco bližšího o pracovních deskách ze skla a rovněž se podíváme na kobylku takzvanému technistone(u).

Sklo

Pracovní desky ze skla se právem řadí mezi ty nejmodernější pracovní desky. Tomu samozřejmě odpovídá také cena, která je vyšší, než jak je tomu například v případě MDF desek. Sklo má hned několik výhod. Tak třeba se jedná o neporézní materiál, který je navíc hygienicky nezávadný. Tím pádem na něm jednotlivé potraviny můžete krájet dle libosti. Jak ovšem všichni víme, sklo je křehký materiál. Pracovní desky jsou samozřejmě vyrobeny z tvrzeného skla, ale i tak je nutné dávat pozor na to, aby vám na desku neupadl nějaký těžší předmět.

Technistone

Jedná se o průmyslově vyrobený kámen, který ovšem obsahuje přírodní materiály. Můžete tam nalézt třeba skleněné granuláty nebo pryskyřici. Nechybí ani další pojiva a materiály, jež dodají potřebnou barvu a potřebný lesk. Vlastnosti technistone(u) jsou srovnatelné s vlastnostmi přírodního kamene, navíc jej od přírodního kamene prakticky nerozeznáte. Doslova úžasná je odolnost proti poškrábání. Aby toho nebylo málo, tak technistone je také o poznání levnější než přírodní kámen. Vadou na krásně je ovšem to, že se stále jedná o relativně drahý materiál.

Máme za sebou dva články, které byly věnovány druhům pracovních desek. Samozřejmě, že materiálů se používá ještě o poznání více, ale to bychom je rozepisovali ještě v dalších třech článcích. Za nás je to ovšem takto dostačující, což znamená, že se můžeme přesunout k dalším tématům. 

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *