Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Jídelní židle: nábytek, na kterém by mělo jít nejen sedět, ale měl by i dobře vypadat

Když se řekne jídelní židle, tak si mnoho lidí představí kus nábytku, který slouží pouze a jen k sezení u stolu. To je samozřejmě pravda, židle mají plnit tento cíl. Někdo proto sáhne po té nejlevnější variantě, která po nějakou dobu dokáže tento cíl zdárně plnit. Nevýhodou takových židlí je ovšem to, že se nejedná zrovna o designové kousky. Za krásu a samozřejmě také za kvalitu se zkrátka platí. Je proto na zvážení každé domácnosti, jaká varianta je pro ně přijatelnější.

Levné jídelní židle

Ne, že by nevypadaly dobře. U řady modelů ani není na první pohled zřejmé, že jejich pořizovací cena byla taková, jaká byla. Na něčem se ovšem ušetřit musí – obvykle to je použitý materiál a kvalita zpracování. Místo masivu se velmi často dává přednost levnějšímu polypropylenu. Spoje, pokud se jedná o dřevěnou židli, jsou častokrát opravdu odfláknuté. Po relativně krátké době tak budete muset řešit nejeden problém. Jak už bylo zmíněno na začátku, za kvalitu se zkrátka platí. V případě levných jídelních židlí proto nelze očekávat, že za danou cenu dokážeme pořídit nábytek, který nás přežije.

Tip: nejen jídelní židle, ale i další designový nábytek naleznete na webových stránkách výrobce BELTERRA.

Luxusní jídelní židle

Pokud si to můžete dovolit, a pokud se na jídelní židle nedíváte pouze jako na kus nábytku, ale spíše jako na nedílný a designový prvek vaší domácnosti, pak musíte sáhnout po něčem výjimečném. Po něčem, co sice není zrovna dvakrát levné, ale vypadá to prostě a jednoduše skvěle. V případě luxusního nábytku už by se nemělo šetřit na ničem, materiál by měl být absolutní TOP, stejně tak i kvalita zpracování. Tím pádem by takový nábytek měl vydržet opravdu, ale opravdu dlouho. Nám osobně se hned na první pohled zalíbila tato moderní židle, která se hodí téměř do každé jídelny.

Ne každý si samozřejmě může dovolit sáhnout po tom nejdražším a nejluxusnějším, co je na trhu k dostání. S trochou štěstí se dá pořídit i relativně levný nábytek, který vydrží poměrně dlouhou dobu. Většinou je však potřeba se spokojit s tím, že ho dříve či později budete muset opravovat, popřípadě ho budete muset rovnou vyměnit.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *