Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Mikrovlnné trouby v kostce

Už je to nějaký ten pátek, co se mikrovlnné trouby staly nedílnou součástí (nejen) českých kuchyní. Tyto kuchyňské spotřebiče nám pořádnou měrou dokáží usnadnit život. Nejčastěji se mikrovlnky používají k ohřevu jídla. Některé typy a modely mikrovlnných trub toho však umí o poznání více. A právě na to se podíváme v dnešním článku.

Monofunkční mikrovlnné trouby

Začneme však úplnou klasikou, takzvanými monofunkčními troubami. Tento druh mikrovlnky má v českých kuchyních asi to největší zastoupení. Jsou to trouby, které slouží pouze k ohřívání jídla. Nezvládají složitější operace a úkony, například grilování. Je ovšem otázka, jak často byste tyto doplňující funkce vlastně využili. Jejich nespornou výhodou je také pořizovací cena. Základní monofunkční mikrovlnka se v dnešní době dá pořídit i za 1.000 Kč.

Bifunkční mikrovlnné trouby

Klidně jim můžeme říkat mikrovlnné trouby s grilem. Kromě klasického ohřevu tyto mikrovlnky nabízí i možnost opékání potravin. Dražší modely by teoreticky měly být schopny nahradit i klasickou troubu. Jejich největším úskalím jsou však nejčastěji rozměry, mikrovlnka zkrátka je většinou o poznání menší než klasická trouba

Multifunkční mikrovlnná trouba

Ne vždy platí, že co je multifunkční, je zároveň i kvalitní. Ale nejen v případě mikrovlnek to závisí na tom, po jakém modelu sáhnete. Každopádně tyto mikrovlnné trouby už nemají pouze samotný gril. Disponují také funkcí horkého vzduchu. Ty nejluxusnější trouby umožňují a nabízí rovněž vaření v páře. Znovu se však nabízí otázka, jak často tyto funkce vlastně využijete? Na tu otázku už si však budete muset odpovědět sami.

Volně stojící a vestavné mikrovlnky

U moderních kuchyní už se většinou nesetkáte s volně stojícími spotřebiči. Vestavné spotřebiče lépe zapadnou do prostoru / celkové koncepce kuchyně. Jsou opravdovou součástí kuchyňské linky. A teď rozhodně nemáme na mysli pouze mikrovlnné trouby, ale například i sporáky a varné desky. Nevýhodou vestavných spotřebičů je jejich cena, která je většinou přece jen vyšší než cena volně stojících spotřebičů. A mikrovlnky nejsou žádnou výjimkou.

Při výběru mikrovlnné trouby byste vždy měli brát v úvahu pořizovací cenu a hodnotu, jakou za své peníze dostanete. Jasně, že dražší a luxusnější mikrovlnky disponují celou řadou funkcí. V některých případech se však může stát, že tyto funkce vůbec nevyužijete. Popřípadě je využijete jen zřídka.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *