Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Vytvoření dokonalé kuchyně: část 1 – Úvod

Kuchyň je často nejdůležitější místnost v domě. Trávíme zde mnoho času, ať už chceme nebo ne. Připravují se zde pokrmy, nápoje, často se zde i stravujeme. Tyto a samozřejmě i související činnosti, jako umývání nádobí odpočinek u kávy a další jsou důvodem, proč je kuchyň často nazývána srdcem domova. 

Snem mnoha hospodyněk je vytvoření dokonalé, moderní a útulné kuchyně, ve které se budou cítit skvěle a bude zde pro ně radost pracovat. Ano vím, že je 21. století a věci již fungují jinak. Často naopak muži tráví více času u plotny než ženy, ale ruku na srdce, kdo je zpravidla hnacím motorem rekonstrukce a výměny kuchyně. Buďme našim polovičkám vděční, že nás k takovému kroku pobídnou. Každý má rád ten pocit, když je doma něco krásného a nového. 

Proč rekonstrukci odkládáme

I když bychom chtěli mít krásnou kuchyň, tak se do ní nepouštíme většinou hned, ale trvá to celé roky. Důvodů je několik. Asi nejdůležitějším důvodem je cena. Pokud si chceme pořídit kvalitnější kuchyň, která vydrží celá desetiletí, tak si musíme připravit opravdový balík. Pokud žijete v nájmu a víte, že hledáte hlavně levnou kuchyňskou sestavou, kterou plánujete jen na omezený čas. Tak není co řešit. Určitě běžte do ni. Vzhled je parádní a, že nevydrží věky, vás trápit nemusí.

Dalším významným parametrem je vytvoření nepořádku v domácnosti. Ano demolice stávající kuchyně a stavba nové se neobejde bez nutného nepořádku. Pokud se pustíme do stavebních úprav kuchyně, tak je situace ještě horší. To pak v lepším případě máte doma řemeslníky, kteří práší všude okolo. Bohužel se této fázi nedá vyhnout. Respektive určitě se ji dá přeskočit, pokud vám naprosto přesně sedí uspořádání současné kuchyně a neplánujete žádné změny v rozvodech kuchyně.

Poslední a neméně důležitým bodem je dočasné nahrazení kuchyně. Vzhledem k tomu, jak moc důležitou místností v domě kuchyň je, tak se jen složitě byť na pár dní nahrazuje. V případě kompletní rekonstrukci ji však musíme nahradit na celé týdny až měsíce. To s sebou přináší nemalé problémy. Jen velmi těžko se nahrazuje vaření v kuchyni například vařičem v obýváku. Vždy to přináší silný nekomfort. U něj si musíme připomínat, že to děláme proto, abychom měli nádhernou kuchyň a výsledek bude stát zato.

Pokračování

V následujícím díle se podíváme naopak na to, proč si naopak pořídit kuchyň. Těch důvodů je mnoho, od změny spotřebičů v kuchyni, která často mění jak uspořádání kuchyně, tak změna rozvodů v místnosti. Celkově změny rozvodů bývají častým důvodem ke změnám. V neposlední řadě jde o modernizaci kuchyňské sestavy. Na tyto a další důvody se blíže podíváme v dalším díle tohoto blogového seriálu.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *