Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Vytvoření dokonalé kuchyně: část 2 – proč si pořídit novou kuchyň

V minulém díle jsme si vysvětlili, že kuchyň je naprosto stěžejní místností v domě, která určitě stojí za to ji udržovat v čistotě a moderním vzhledu, který nám bude přinášet radost a potěšení. Zmínili jsme se tam o třech hlavních důvodech, proč se rekonstrukce a pořízení nové kuchyně často odkládá. V tomto díle si naopak řekneme hlavní důvody, proč rekonstrukci neodkládat. Zkusíme bez růžových brýlí ukázat, co vás při rekonstrukci čeká a na co se naopak můžete těšit.

Bezpečnější a lépe navržená elektřina

Elektřině v kuchyni věnujeme soukromý díl, protože toto téma je natolik obsáhlé, že by jen stěží šlo zahrnout jen do pár odstavců. Každopádně rozvržení elektřiny je velmi častým důvodem k rekonstrukci kuchyně. 

Většina kuchyní je dělaná ve starém stylu, podle starých norem. Takže máme 2-3 elektrické obvody na celou kuchyň. Dnes jsou normy striktnější a využívá se více silových spotřebičů. Proto hodně lidí se starou kuchyní musí dělat velké kompromisy, jako například, že když vaří, tak nemůžou zapnout myčku, varnou konvici, či gril. Časem to člověka začne štvát natolik, že se pro rekonstrukci kuchyně rozhodne a zpravidla tento důvod vyústí v kompletní rekonstrukci, včetně větších stavebních úprav. 

Změna požadavků na spotřebiče

V předchozím bodě již bylo zmíněno, že například zavedení myčky může být potenciální důvod k rekonstrukci. Elektřina se často dá nějak alternativně vyřešit prodlužovačkou a pohlídat si ať dva spotřebiče nejedou zároveň, ale s vodou a odpadem může být problém. Stejně tak ať už kvůli bezpečnosti, nebo neustále rostoucím cenám plynu budete chtít přejít na indukční sporák, tak potřebujete speciální elektrické zapojení a odstřihnutí plynu z kuchyně. To jsou tak zásadní změny, že zpravidla se rovnou změní celá kuchyň. Takto bychom mohli pokračovat dále s dalšími x spotřebiči a jejich požadavky, ale myslíme si, že by to bylo nadbytečné.

Modernizace nábytku

Už vás nebaví staré plechové, nebo odrbané dřevěné skříňky kuchyně? Řešení je jednoduché. Koupíte si novou kuchyňskou linku. Pokud kromě této skutečnosti nemáte žádný důvod měnit rozvody, tak je to snadné a může být i levné. Dnes už se dají koupit kuchyňské linky levně. Na kvalitě se to jistě pozná, ale pokud od ní neočekáváte desítky let provozu, tak je to ideální řešení pro vás. I v případě kvalitních kuchyní to je jen zlomek nákladů za plnohodnotnou rekonstrukci místnosti

Nedostatek úložného prostoru

Dalším častým důvodem ke změně je nedostatek úložného prostoru. V tomto případě máte dvě možnosti. Buďto si pořídíte jen dodatečné skříňky, nebo celou novou kuchyň. Doporučujeme se přiklonit spíše k druhé variantě, protože ta vám zaručí, že bude kuchyň sladěná v jednotném stylu a bude působit lepším dojmem. U dnešních kuchyní si navíc můžete zařídit horní skříňky až 100 cm vysoké, což dodá několik desítek centimetrů potřebného místa.

Shrnutí

Důvodů, proč jít do moderní nové kuchyně je mnoho. Od čistě praktických, jako je zavedení nových spotřebičů, které mají jiné požadavky na místo a rozvody, přes lépe a bezpečněji navržené elektřiny až po zvýšení množství úložného prostoru a modernizaci nábytku. Důvodů je celá řada i takových, které jsme nevyjmenovali, ale pokud máte pro vás stěžejní důvod a máte dost financí pro realizaci změny kuchyně, určitě bežte do toho. Budete se doma cítit lépe a celá rodina to ocení.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *