Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Vytvoření dokonalé kuchyně: část 5 – Spotřebiče bez kterých se v kuchyni neobejdeme – myčka, mikrovlnka a další

V minulém díle jsme se podívali na nejdůležitější spotřebiče kuchyně bez kterých by to skutečně nešlo. V této části navážeme a podíváme se na spotřebiče, které by nám mohly chybět, drobnější elektro, a to, zda umístit pračku do nové kuchyně. 

Vestavná myčka je již standardem moderní kuchyně

Myčky nádobí se stále prodávají jako volně stojící. Toho se využívá zejména u starších kuchyní před rekonstrukcí, kde se nahradí jedna skříňka za myčku a pokračuje se v užívání. Pokud se ale chystáte k rekonstrukci kuchyně, tak raději sáhněte po vestavné myčce. Jejich design je skvělý. Dvířka na vestavnou myčku vypadají, jako zbytek skříně, takže nikdo ani nepozná, že myčku máte. 

Vykliďte si místo na pracovní desce

Na pracovní desce máme zpravidla mikrovlnku a kávovar, někdy tam najdeme navíc kuchyňský robot, kontaktní gril, toustovač a další. Cílem je, aby byla pracovní plocha co nejvíce využitělná pro práci, ne pro spotřebiče. Toho se dá dosáhnout umístění největšího z výše zmíněných spotřebičů do skříňky – mikrovlnná trouba. Ideálním řešením je umístit ji jako vestavnou mikrovlnku do vysoké skříňky společně s troubou, nebo zvlášť do horní skříňky. Těmito způsoby zůstane stále v dosahu a přitom se vytvoří nemalý prostor na pracovní desce, které můžeme využít pro práci, nebo další menší elektro. 

Nezapomeňte na odsávání pachů

Častou chybou v návrhu kuchyně je absence digestoře. Pokud je to možné určitě doporučujeme sáhnout po komínové digestoři, která pachy a vlhkost kuchyně odsává ven z domu. Alternativou jsou uhlíkové varianty, které přes filtry proženou vzduch z vaření a pachy se také silně omezí, ale je to dražší a pracnější varianta. 

Co se týče designu, tak opět jsou tady dvě varianty. První je samostatně stojící digestoř. Druhou je vestavná varianta. Ta se vždy při vaření vysune, jinak vypadá jako obyčejná horní skříňka a jen kousek “čouhá” ven. Tady nejde zcela jasně říct, která varianta je ta lepší a modernější, protože i samostatné digestoře jsou velmi designové a do moderních kuchyní se umísťují často zcela záměrně. 

Pračka do kuchyně nepatří

Často v kuchyni najdeme taky pračku. Pokud zařizujete kuchyň na baráku a jste zvyklí z panelákového bytu na to, že pračka je v kuchyni, protože do koupelny se prostě nevleze, tak se první podívejte na rozvržení koupelny, nebo prádelny, jestli by bylo možné tento spotřebič umístit raději tam. V kuchyni zbytečně odebírá potřebný prostor a designově se zde už vůbec nehodí. Proto, pokud je jiná možnost, dejte raději pračku tam.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *