Načítání

Zadejte hledaný text

Ložnice

Co je dobré vzít v potaz při výběru matrace?

V jednom z předchozích článků jsme si představili několik tipů, které napomáhají kvalitnímu spánku. Kromě atmosféry ložnice a kvality postele a roštu hrají velkou roli samozřejmě matrace, kterým se budeme věnovat i dnes. Zejména tomu, jak takovou matraci vybrat, což je častokrát těžší, než se na první pohled může zdát.

Výběr matrace nesmíme v žádném případě podcenit. Špatná volba by se nám totiž mohla šeredně vymstít. Na co bychom si tedy měli dát pozor? V první řadě bychom se měli zamyslet, zdali s nějakým typem matrace, popřípadě s nějakou konkrétní značkou již máme nějakou zkušenost. Pokud naše dojmy byly vesměs pozitivní, tak se dá předpokládat, že by tomu nyní nemělo být jinak.

Příležitostné či každodenní spaní?

Výběr může bezesporu ovlivnit i to, jestli se bude jednat o matraci pro příležitostné nebo každodenní spaní. Pokud na ní budeme spát jednou za čas, tak nás asi nemusí zas až tak trápit, že se nebude jednat zrovna o TOPový model. Těch pár nocí to přežijeme i na levnějších a méně kvalitních matracích, pro které je častokrát charakteristická nižší hmotnost.

Pozor, aby vám špatný výběr nezničil vztah!

V případě, že postel sdílíte se svou polovičkou, tak vám nedoporučujeme, abyste si pořizovali jednu dvoulůžkovou matraci. Proč? Protože taková matrace nemusí splňovat požadavky vás obou. Zatímco jeden z vás se může pohodlně vyspat, ten druhý může naopak trpět jako zvíře. A to by samozřejmě nedělalo dobrotu. Proto, pokud máte rozdílné preference, dejte přednost raději dvěma různým matracím. Pravděpodobně si ušetříte řadu problémů a hádek.

Údržba a péče na prvním místě

Důležitý je také snímatelný a pratelný potah. Pravidelná údržba takového potahu zamezí tomu, aby se ve vaší matraci množila nejrůznější havěť, kupříkladu roztoči, houby, plísně a další chuťovky. Vy tak můžete každý večer ulehat s vědomím, že pod vaším tělem nemají párty všemožné potvory.

O koupi matrace se říká, že je to investice. My s tímto tvrzením samozřejmě souhlasíme, jen je nutné počítat s tím, že se nejedná o celoživotní investici. Udává se, že životnost matrace je v nejlepším případě zhruba 10 – 13 let. Mnohdy je to ovšem o něco méně. Ani ta nejlepší, nejkvalitnější a nejdražší matrace vám bohužel nevydrží navěky. Tak to prostě bylo, je a bude.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *