Načítání

Zadejte hledaný text

Ložnice

Ložnice: nejdůležitější místnost ve vašem životě

Je všeobecně známo, že člověk prospí zhruba třetinu svého života. V některých případech méně, v jiných naopak více. O spánku už toho bylo napsáno mnoho a asi každý z nás ví, že je důležitý pro naše zdraví a správný chod našeho těla. Přímo napomáhá zlepšování paměti, podporuje kreativitu, udržuje zdravou váhu, případně zbavuje stresu. Takže ano, spánek je mimořádně prospěšnou činností, kterou bychom neměli brát na lehkou váhu.

Když nepočítáme odpolední šlofík na gauči, tak spíme v ložnici ve své posteli. A právě z tohoto důvodu je ložnice tou vůbec nejdůležitější místností našeho domova. Ložnice je místo, kde nabíráme čerstvé síly. Místo, kde regenerujeme po náročném dni.  Místo, kde bdíme i sníme. Proto je naprosto klíčové, abychom se v ní cítili dobře. Měla by navozovat pocit klidu, pohody a bezpečí.

Barvy, barvy, barvy,…

Výběrem barev to všechno začíná. Rozhodně bychom se měli vyhnout křiklavým odstínům. Ty mohou působit agresivně, a proto do ložnice tak úplně nepatří. Většinou se volí neutrální a světlé odstíny. Nicméně zavrhnout nesmíme ani tmavé barvy, které mnohdy dokáží navodit příjemnou atmosféru. Nábytek musí ladit s barvami na stěnách. Dejte si pozor, aby celek nepůsobil jako pěst na oko. Vždy buďte obezřetní a důkladně zvažte, jakou barvu a jaký nábytek zvolíte.

S dekoracemi a bytovými doplňky to rozhodně nepřehánějte. Zejména s jejich množstvím. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více a přeci nechcete, aby to ve vaší ložnici vypadalo jako na nějakém bleším trhu.

Má koberec své místo v ložnici?

Rozhodně ano! Kobercem nic nezkazíte. Zejména, když uvážíte, že postel je kus nábytku, který má pořádnou váhu. Pokud pod ni tedy umístíte koberec, tak si můžete ušetřit celou řadu starostí. Zejména v případech, kdy je zapotřebí s postelí manipulovat. Posouváním ze strany na stranu může dojít k poškrábání a poškození podlahy. Koberec tedy může plnit estetickou a zároveň ochrannou funkci.

Jak je na tom vaše ložnice? Cítíte se v ní příjemně, nebo byste uvítali menší či větší změnu?

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *