Načítání

Zadejte hledaný text

Ložnice

Luxusní lůžkoviny a jejich charakteristika

O lůžkovinách, jejich roli a významu jsme se rozepsali v jednom z předchozích článků. V tom dnešním si blíže představíme vybrané druhy lůžkovin. Řekneme si, co je pro ně charakteristické, nebo co určuje jejich cenu. Pohodlně se usaďte, jdeme na to.

Saténové povlečení a lůžkoviny

Bavlněný satén se řadí mezi nejjemnější a nejkvalitnější materiály, jaké se při výrobě lůžkovin dají použít. Díky tomu, že se jedná o 100% bavlnu, jsou tyto lůžkoviny mimořádně vhodné pro alergiky. Při nákupu saténového povlečení si ovšem dávejte pozor, protože není satén jako satén. „Saténové“ ložní prádlo z maloobchodních řetězců je totiž mnohdy vyrobeno z polyesteru. To je důvodem, proč se leckdy může prodávat za takovou cenu, za jakou se prodává. Takové ložní prádlo však bavlnu nevidělo ani z dálky.

Makrosaténové povlečení

Makrosatén je kvalitnější a ušlechtilejší verzí bavlněného saténu. Jedná se o ložní prádlo vysoké kvality, čemuž samozřejmě odpovídá i cena. V momentě, kdy se však uložíte do těchto lůžkoviny, tak se budete cítit doslova jako v sedmém nebi. Při jeho výrobě se vsází výhradně na pryže egyptské dlouhovláknité bavlny, která je mimořádně jemná a mimořádně dobře pohlcuje veškerou vlhkost. Makrosatén je zejména ve studených zimních měsících výborný v tom, že nechladí.

Damaškové povlečení

Damaškové lůžkoviny jsou charakteristické mimořádným pohodlím a úžasnou hebkostí. Vyrábí se z bavlněných pryží té nejvyšší jakosti. Cena takového ložního prádla je ještě o něco vyšší než cena makrosaténového povlečení. V určitém ohledu se dá říci, že po takových lůžkovinách sáhnou pouze ryzí milovníci spánku. A ještě se musí jednat o milovníky, kteří nemají hluboko do kapsy.

Na trhu je celá řada ložního prádla, některé je méně kvalitní, jiné je kvalitnější. Některé je charakteristické jednoduchými motivy, jiné doslova a do písmene hraje barvami. Dnes si vybere zkrátka a jednoduše každý. Víme, že saténové a damaškové povlečení není pro každého, ale věřte nám, že ten zážitek, když se zaboříte do takových lůžkovin, stojí rozhodně za to.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *