Načítání

Zadejte hledaný text

Ložnice

Na co byste se měli zaměřit, když vybíráte novou postel?

V jednom z minulých článků jsme prozkoumali ty nejdůležitější faktory, které byste měli vzít v úvahu při výběru a koupi nové matrace. Nyní je čas zjistit, po jakém typu, potažmo druhu postele můžete sáhnout.

S výběrem postele je to velmi podobné jako s výběrem matrace. Také zde je totiž nutné zvážit celou řadu faktorů. Některé z nich si v dnešním článku blíže představíme a popíšeme.

Velikost ložnice

Co se týče rozměrů, tak postelí i matrací je celá řada. Ne vždy si však můžete pořídit tu nejdelší a nejširší postel, protože by se do vaší ložnice zkrátka nevešla. Popřípadě by se tam možná vešla, ale už byste do místnosti nedostali další kusy nábytku. Pokud tedy máte menší ložnici, pak bude zapotřebí si před pořízením nové postele vše pořádně změřit. V opačném případě byste mohli být nepříjemně překvapeni.

Barva pokoje

Také barva ložnice může mít velký vliv na to, jakou postel si nakonec vyberete. K bílé a šedé barvě – k neutrálním barvám a světlejším odstínům – jde prakticky cokoliv. Něco jiného je to ovšem v případě, kdy na stěnách máte například červenou barvu. K té už se zkrátka a dobře cokoliv nehodí. Červená barva dokáže „požírat“ velké množství světla, zejména v případě, že se jedná o tmavší odstín. Tmavý nábytek by v takovém případě rozhodně nebyl tou správnou volbou. Ve vaší ložnici by to totiž rázem mohlo vypadat jako v nějaké kopce. Daleko vhodnější by tedy bylo sáhnout po světlém nábytku.

Měkká vs. tvrdá postel (matrace)

Jsou lidé, kteří se vyspí prakticky na čemkoliv. Většina z nás však potřebuje tu správnou matraci. O typech, druzích a tvrdostech matrací už jsme se však v minulosti detailněji rozepsali, jak už bylo koneckonců zmíněno v úvodu tohoto článku. Zde však můžeme zmínit alespoň to, že pokud chcete dostatečně měkkou a pohodlnou postel, pak by tou správnou volbou mohla být takzvaná kontinentální postel. Tento druh lůžka se skládá z několika vrstev, takže maximální pohodlí je zajištěno. Je však nutné počítat s tím, že pořizovací cena těchto postelí není zrovna nejnižší.

Samozřejmě, že faktorů může být celá řada. My jsme si dnes představili pouze ty nejzákladnější. Postel samozřejmě vybíráte i podle toho, z jakého je vyrobena materiálu. Někomu se může líbit například čalouněná postel, někdo jiný by po tomto typu lůžka v životě nesáhl. Velkou roli tedy hrají i osobní preference.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *