Načítání

Zadejte hledaný text

Obývák

3 tipy pro optické zvětšení obývacího pokoje

Malý obývací pokoj je problém celé řady domácností. Zejména byty v panelových domech mohou trpět tímto neduhem. Naneštěstí s tím mnohdy nejde nic moc dělat, protože domy nejsou nafukovací. Občas lze například probourat příčku mezi kuchyní a obývákem, čímž vznikne jedna společná místnost. Ne každý má však vedle obývacího pokoje právě místnost se sporákem. Častokrát tedy nemůžete nic dělat s rozměry dané místnosti, můžete se však pokusit o to, abyste ji zvětšili alespoň opticky. A některé fígle si popíšeme na následujících řádcích.

Odstranění dveří

Obývací pokoje bez dveří působí svěžejším dojmem. Pokud tedy nemůžete zbourat celou příčku, pak lze dát pryč alespoň dveře. Na vlastní oči zjistíte, že obývák se zdá o malinko větší. Samozřejmě, že reálně získáte jen pár centimetrů, protože i dveře zabírají nějaké to místo, ale budete mít pocit, že obývák je přece jen o něco větší.

Méně je někdy více

Když přijdete k někomu domů, tak máte pocit, že jste spíše ve skladišti. A to nemluvíme pouze o obývacím pokoji. Místnosti by zkrátka a dobře neměly být přeplácány nábytkem a interiérovými dekoracemi. Leckterý nábytek dokáže zabírat značnou část podlahové plochy, a proto by jakýmsi kompromisem mohly být závěsné skříňky a police. Ale do malého obýváku se zkrátka nesnažte za každou cenu napasovat úplně všechno. Místo obývací stěny zkuste sáhnout třeba po menším televizním stolku, přičemž k uchycení samotné televize využijete TV držák.

Nábytek a doplňky by měly mít světlou barvu

V tmavém obývacím pokoji, pokud je ještě ke všemu malý, se někdy můžete cítit jako v nějaké kobce. Tmavý nábytek totiž může být jakýmsi žroutem světla. Díky bílému a světlému nábytku celá místnost ožije. Atmosféra v ní bude o poznání příjemnější. V ideálním případě byste se měli vyhnout i tmavým spotřebičům, ale to už možná jdeme přece jen trošičku do extrému. Světlý nábytek a světlé bytové doplňky by měly být dostačující.

Díky těmto tipům by i malý obývací pokoj měl začít působit dojmem, že je o poznání větší, než vlastně ve skutečnosti je. Samozřejmě, že malý obývací pokoj bude vždy malý obývací pokoj. Ale i přes tento fakt může působit svěžím dojmem.

Předchozí článek
Další článek

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *