Načítání

Zadejte hledaný text

Obývák

Na co je potřeba myslet při výběru pohovky?

Obývací pokoj je místem, kde celá rodina usedá k televizi a společně sleduje večerní program. To však není ani zdaleka jediná činnost, kterou v obýváku děláme. Čas od času v něm cvičíme, čteme si, bavíme se s přáteli nebo oslavujeme. Párkrát do týdne si ho rovněž spleteme s jídelnou. Po práci či nedělním obědě zase rádi ulehneme na gauč a dáme si dvacet, ačkoliv to je spíše výsadou mužů.

Tím se dostáváme k jádru celé věci. Srdce obývacího pokoje netvoří pouze televize, ale také pohovka. V dnešní době už si můžeme pořídit nepřebernou škálu typů a modelů. Volí se nejrůznější materiály, jsou rohové, s úložným prostorem i bez něj. Jak se tedy v tom všem orientovat a jak vybrat tu správnou a nejlepší možnou sedačku?

V první řadě to jsou vaše osobní preference. To samozřejmě neplatí pouze v případě, když vybavujete obývací pokoj, ale týká se to prakticky čehokoliv. Také si nezakoupíte svetr, jehož nošení by vám bylo proti srsti.

Rozpočet a životní styl

Jen málokdo si může pořídit tu nejluxusnější a nejpohodlnější sedačku, protože její cena se pohybuje v astronomických výškách Často se tak musíme uskromnit a vzít zavděk model, který si můžeme dovolit.

Životním stylem myslíme zejména to, jak moc aktivně nebo pasivně žijete. Pravděpodobně nebudete mít tak vysoké nároky na pohodlí a místo, jestliže většinu dne strávíte v práci a obývací pokoj budete využívat pouze sporadicky.

Děti a domácí mazlíčci

Děti většinou nedokáží v tichosti sedět na jednom místě. Jsou často rozežrané, a když si navíc pozvou své kamarády, tak se pohovka může velmi rychle „proměnit“ v trampolínu. Pro psy a další domácí mazlíčky je zase typické, že si z procházek přinášejí nejrůznější suvenýry (písek, hlínu a další nečistoty). Pokud jim tedy dovolíte, aby s vámi trávili čas na gauči, tak musíte být připraveni, že se na něm dříve či později objeví celá řada skvrn.

Velikost pohovky

Zní to jako hloupost, ale často se může stát, že si pořádně neuvědomíme, jak velký obývací pokoj vlastně máme. Proto si při výběru dávejte velký pozor na to, jakých rozměrů pohovka dosahuje. To platí dvojnásob u těch rozkládacích.

Kritérií je samozřejmě daleko více. Gauč a celá sedací souprava musí svým stylem a designem ladit s barvami na stěnách a s jednotlivými kusy nábytku. Také je potřeba koukat na kvalitu zpracování a na další a další věci.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *