Načítání

Zadejte hledaný text

Obývák

Úvod do problematiky křesel do obývacího pokoje

Křeslo je důležitým prvkem vašeho obývacího pokoje. Křeslo by nemělo sloužit pouze k sezení a odpočinku, ale mělo by být rovněž estetickým prvkem. Hned na úvod chceme říci, že není potřeba, abyste hned hledali ten nejdražší model. Raději se porozhlédněte po kousku, který do vašeho obýváku vnese tu správnou atmosféru.

Typy křesel

Křesel existuje celá řada. Některá dokáží dokonale splňovat vše, co od takového křesla očekáváte. To znamená, že je pohodlné a zároveň skvěle vypadá. Jiné kousky pouze pak jsou například velice krásné, ale nejsou příliš prakticky. Nebo jsou naopak mimořádně pohodlné, ale nevypadají příliš dobře. V některých případech je tedy potřeba hledat jakýsi kompromis. To však rozhodně neplatí o takzvaných ušácích. Tato křesla opravdu zkrášlí váš obývací pokoj, navíc poskytují až mimořádný komfort. Samozřejmě, že jednotlivým typům křesel do obývacího pokoje by klidně mohl být věnován nejeden článek. Na současném trhu jsou totiž k nalezení třeba závěsná křesla, houpací křesla, a dokonce i masážní křesla.

Materiály pro křesla

Při výrobě křesel se používají nejrůznější materiály. A tím nemáme na mysli pouze čalounění, ale i samotnou konstrukci, která může být vyrobena například ze dřeva nebo z kovu. Čalounění pak nejčastěji tvoří nějaká textilie. U dražších a luxusnějších modelů to může být kůže. Zejména u koženého nábytku je potřeba věnovat velkou péči a pozornost údržbě. To je asi ten největší rozdíl oproti textiliím, které jsou častokrát téměř bezúdržbové. Abyste však vybrali křeslo s tou správnou látkou, tak můžete sledovat nejrůznější metriky, kupříkladu odolnost látky vůči oděru.

Umístění křesla

Umístění křesla se ve velké míře odvíjí od toho, k čemu daný kus nábytku budete využívat. Chcete z křesla sledovat televizi? Pak by mělo stát víceméně naproti samotné televize. Chcete si v křesle číst, přičemž vám nezáleží, zdali z něj uvidíte na obrazovku své televize? V tom případě může být umístěno velem knihovnu, klidně bokem od sedací soupravy. Z toho plyne, že neexistuje jednoznačná odpověď, kde by křeslo mělo být umístěno. Obvykle však společně se sedací soupravou tvoří středobod celého obýváku.

Péče o křeslo

Jak už bylo jednou zmíněno, existují materiály, které jsou prakticky bezúdržbové. Tím nechceme říci, že když si pořídíte nějaký druh křesla, tak to znamená, že se o něj nemusíte vůbec starat. V porovnání s těmi koženými se však dá říci, že vyžadují daleko méně pozornosti. Kožený nábytek je úžasný v tom, že když o něj správně pečujete, tak dokáže zrát jako víno. To znamená, že například po takových 5 letech může nábytek z tohoto materiálu vypadat lépe, než když byl nový. K tomu je ovšem potřeba, aby kožený nábytek nebyl pravidelně vystavován ani příliš nízkým, ani příliš vysokým teplotám. Také vlhkost by měla být optimální. A je nutné zabránit tomu, aby na kůži dopadaly sluneční paprsky. A tím to teprve začíná. Kůži je nutné pravidelně ošetřovat a impregnovat.

Rozhodně vás od kožených křesel a dalšího koženého nábytku nechceme odrazovat. Chceme říci pouze to, že kromě vyšší ceny se budete muset připravit také na to, že se o tento nábytek budete muset opravdu dostatečně starat. Nejedná se o typické shrnutí článku, ale těmito slovy bychom dnešní článek ukončili.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *