Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Co nás čeká a nemine v roce 2020

Už známe módní trendy tohoto roku. Víme, že letos jsou IN oblé tvary, přírodní materiály a korálová barva. V minulém příspěvku jsme si představili rovněž to, co bude hýbat světem bydlení a interiérového designu v roce 2021. No a dnes se blíže podíváme na to, co nás čeká a nemine v příštím roce. A že se je opravdu na co (ne)těšit.  

Nová pravidla, která mění hru

Pokud se chystáte stavět dům, případně přestavovat nebo kompletně renovovat, tak se připravte na to, že od roku 2020 si pořádně připlatíte. V platnost totiž vstupují nová a přísnější pravidla pro výstavbu. Podle těchto pravidel musí mít nové domy o pětinu menší spotřebu energie, než jak tomu bylo doteď. Na jednu stranu jde o krok správným směrem, protože tato opatření by měla snížit a eliminovat některé negativní dopady na životní prostředí. Nicméně na druhou stranu byste už nyní měli začít kalkulovat, o kolik dražší bude dům, který jste si vysnili.

Je však potřeba zmínit, že nejde o úplnou novinku, jelikož stejná pravidla se od 2016 týkají velkých staveb veřejné správy. Loni se tato opatření začala vztahovat také na soukromé developery.

Možná řešení

Ačkoliv se cena výstavby zvýší o nemalou částku, tak její výraznou část můžete pokrýt díky dotačnímu programu Zelená úsporám. Dalším možným řešením je včasné vyřízení stavebního povolení. Jestliže zvládnete obejít veškeré úřady do konce letošního roku, tak v tom příštím máte o starost méně.

Pokud se na vás však neusměje štěstí a nevyjde vám první ani druhá možnost, tak se musíte připravit na fakt, že si za postavení domu připlatíte. Někteří z vás tak budou zcela jistě hledat jakékoliv řešení, jak ušetřit. A opět máte v podstatě dvě možnosti. Buďto se spokojíte s levnějším nábytkem, nebo se rozhodnete pro druhou možnost a pořídíte si lacinější podlahy a vybraný stavební materiál. Osobně vám doporučujeme spíše první možnost, protože není moudré stavět z nejlevnějších materiálů, jaké jsou na trhu k dostání.

Pár slov na závěr

Se začátkem roku 2020 se musíme připravit na celou řadu změn. Ta, kterou jsme popsali na předchozích řádcích, představuje pro spoustu lidí opravdu velkou překážku na cestě k jejich vysněnému bydlení. V případě, že chcete v příštím roce stavět, tak vám doporučujeme, abyste si co nejlépe nastudovali dotační program.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *