Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Home staging: západní trend, který se stává nutností

Jste realitní makléř, interiérový designer, fotograf? Nebo jste v nedávné době prodávali nějakou nemovitost? Pokud ne, tak vám výraz home staging může připadat cizí. Možná toto slovní spojení slyšíte poprvé v životě. V krátkosti se jedná o přípravu nemovitosti na prodej nebo pronájem na realitním trhu.

Dnes je samozřejmostí, že makléři využívají služeb profesionálních fotografů a pracují s nejmodernějšími nástroji a technologiemi. Snaží se udělat maximum pro to, aby danou nemovitost prodali co nejdříve a v ideálním případě za nejvyšší možnou cenu. Tomu všemu předchází důkladná příprava a naaranžování celého domu. A právě tomu se říká home staging.

Zní to docela jednoduše, ale opak je pravdou

Home staging není pouze o tom, že někde posunete květináč o pět centimetrů doprava a jinde umístíte jednu vonnou svíčku. Zejména u bytů a rodinných domů, na kterých se významně podepsal zub času, tak makléř může bojovat s nejedním problémem. U takových nemovitostí se vše musí důkladně uklidit a vymalovat. Také starý nábytek je zapotřebí vyměnit za nový. Ošuntělé linoleum se může nanejvýš vyhodit a nahradit plovoucí podlahou a koberci. Taková příprava může mnohdy zabrat i několik týdnů.

Další krok: focení a natáčení

Ve chvíli, kdy je vše hotové, tak přichází na řadu nafocení nemovitosti, natočení videa a následná prezentace na nejrůznějších realitních portálech a nakonec také prodej. Je toho však daleko více. Ve velké míře se pracuje například s prostorem a se světlem. Díky optickému klamu a šikovnosti fotografa lze docílit toho, že místnosti vypadají větší, než ve skutečnosti jsou.

Doba jde neustále kupředu a home staging je v posledních letech na obrovském vzestupu. To si realitní makléři velmi dobře uvědomují a dělají vše pro to, aby byli i nadále konkurenceschopní. Někteří se v oblasti interiérového designu a aranžování nemovitostí systematicky vzdělávají a po čase spoléhají především na své vlastní schopnosti. Jiní se domluví na spolupráci s některou ze specializovaných firem.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *