Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Módní trendy v oblasti interiérového designu v roce 2019

Každý rok nás přední světové značky a módní návrháři informují o tom, co se bude v následujících dnech, týdnech a měsících nosit. Například letošním módním hitem jsou 80. léta. To jsou výrazné a třpytivé barvy, třásně, vycpávky v ramenou, mašle nebo velké klobouky. Každý s těmito informacemi nakládá tak nějak po svém. Někdo chce být IN, a proto hned na začátku roku začne obměňovat svůj šatník. Některým z nás je to naopak vcelku jedno a nakupujeme oblečení podle vlastního uvážení.

Proč se o tom všem vlastně zmiňujeme? Protože módní trendy tady byly, jsou a budou. Neurčují nám však pouze to, jak bychom se měli oblékat, ale rovněž nám „radí“, jak by měl vypadat interiér našeho bydlení. Jaké aktuální trendy tedy nastolili interiéroví designéři a další povolané osoby?

Barvou roku 2019 je korálová

V loňském roce barvám vévodila tmavě fialová, pro letošní rok se odborníci shodli na korálové. Ačkoliv v sytých odstínech může působit křiklavě, tak jde o velmi optimistickou barvu, která prozáří doslova jakoukoliv místnost. Vzhledem k tomu, že nám tato barva má připomínat krásu přírody, tak ji nalezneme téměř všude. Na tapetách, na nábytku, bytovém textilu a také na nejrůznějších interiérových doplňcích.

Kov a další přírodní materiály

S trochou nadsázky by se dalo říci, že se lidstvo vrací zpět ke kořenům. Plastový nábytek a doplňky začínáme opět nahrazovat dřevem, přírodním kamenem a kovem. V posledních letech se velké oblibě těší industriální prvky. To znamená, že rozhodně nešlápnete vedle, jestliže svému bydlení dodáte trochu té průmyslové atmosféry neboli drobný průmyslový nádech.

Oblé tvary

Není to tak dlouho, co nábytku vládly ostré hrany. Nyní to však vypadá, že se vše mění a na výsluní se dostávají oblejší tvary. Ať už se jedná o stoly, židle, kuchyňské linky, pohovky nebo drobné doplňky, tak nevsázejte na výrazné linky. Dejte naopak přednost aktuálním trendům. Jednak budete držet krok s dobou a navíc můžete snížit riziko nepříjemného úrazu. Rodiče menších dětí určitě vědí, o čem mluvíme.

Módních trendů je samozřejmě daleko více, ale my jsme pro vás v krátkosti shrnuli tři, které jsou podle nás ty nejzásadnější.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *