Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Trend v oblasti interiérového designu pro rok 2021

V jednom z předchozích článků jsme si blíže představili některé letošní trendy v oblasti interiérového designu. Rok 2019 se nese ve znamení přírodních materiálů, oblých tvarů nebo korálové barvy.

Dnes se podíváme do nedaleké budoucnosti. Konkrétně na to, jaký hit nás čeká v roce 2021. Podle všeho bude hrát v přespříštím roce prim nábytek, který má sytou bleděmodrou barvu. Totéž se samozřejmě týká i dekorací a interiérových doplňků.

Musíme však zmínit to, že zatím jde pouze o prognózu, kterou má na svědomí britská společnost WGSN. Nicméně ta se analýzou všemožných trhů a předvídáním trendů zabývá už od roku 1998. K tomu využívá nejrůznější kvalitativní a kvantitativní výzkumy.

Modrá je dobrá

Modrá je barvou vody, vzduchu a průzračného nebe. Je také barvou klidu, souladu a uspokojení.  V horkém počasí dokáže vyvolávat pocit chladu, a i proto je neodmyslitelně spojena se středomořským stolováním. Modrá se řadí do spektra chladných barev a z toho důvodu by se měla kombinovat s dalšími chladnými odstíny, mezi které se řadí například bílá nebo šedá. Co se týče materiálů, tak skvěle se hodí ke sklu, betonu, popřípadě oceli.

Domácnost inspirována mořem

U sytě bledě modré nemůže být žádných pochyb o tom, že jde o barvu jihu, tropů a moře. V interiérech blízké budoucnosti se tak rozhodně neztratí nábytek a dekorace, které budou inspirovány právě mořem a mořskou tématikou.

Pokud chcete mít trendy domácnost, tak už nyní můžete začít pokukovat po bleděmodrých kouscích. Nezapomeňte, že modrá je barvou klidu, a tím pádem se skvěle hodí do ložnice a dětských pokojů. Můžete ji použít všude tam, kde rádi odpočíváte a relaxujete.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *