Načítání

Zadejte hledaný text

Předsíň a kancelář

Co (ne)patří na pracovní plochu

K dosažení cíle, ať už jde o studijní nebo pracovní povinnosti, by v ideálním případě měla posloužit posloužit vaše pracovní plocha. Ta by měla být čistým místem, které nejenže bude pohodlné, ale také zlepší vaše soustředění. Co by se na takové pracovní ploše (ne)mělo objevit?

Jen to nejnutnější, důležitý je prostor

Na pracovní ploše by víceméně měly být pouze ty potřeby, které skutečně potřebujete ke splnění úkolu. Takovou pomůckou bývá v současné době velice často například notebook, ale samozřejmě musíme myslet i na jiné profese, které se neobejdou třeba bez poznámkového bloku, čtvrtky nebo technického výkresu. Okolo všech těchto pomůcek musí být dostatek místa i pro vás. Bez prostoru to zkrátka a jednoduše nejde. Při výběru psacího stolu proto nevolte ten s nejmenší pracovní deskou, ale s ohledem na jeho umístění berte v potaz i dostatečný prostor pro vás. Každý si přece chce při práci dát kávu nebo čaj, tak ať máte hrnek kam odložit.

Pomůcky hned po ruce

Nezbytné pomůcky mějte vždy po ruce – v šuplících nebo regálech. Hledat je při samotné práci je mnohdy pořádná otrava, která dokáže pěkně zamíchat s vaší koncentrací a soustředěním. Při výběru stolu myslete i na případnou tiskárnu a další elektroniku.

Nemáte-li v místnosti dostatečné osvětlení, lampička je doslova nutností. Ta by rovněž měla mít na stole své pevné místo. Ideálně by měla být umístěna tak, aby vás při práci neoslňovala.

Mobil pryč

Nepotřebujete-li mobilní telefon k práci, ukliďte jej. Dokonce si vypněte i internet a zvuk. Neustálé notifikace vás totiž dokáží pořádně rušit a jak sami jistě víte, 99,9 % z nich nejsou akutně důležité. Pracujete-li na počítači a nepotřebujete internet, také jej rovněž vypněte. Všichni víme a známe, jak snadno se lze zaseknout u sociálních sítí nebo při čtení lifestylových magazínů.

Předměty, které nevadí

Obrázky rodiny či přátel na stůl zkrátka patří, i když jejich přítomnost se splněním úkolu nijak nesouvisí. Příjemné věci, které na pracovní desce nepřekáží, mohou naopak psychicky pomoci, protože práce v příjemném prostředí jde vždy lépe od ruky. Nemusí to být nutně obrázky, někdo si na stolek vystaví malý model auta, jiný zase květinu nebo drahý minerál.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *