Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

5 výhod koberců

V dnešním článku se nebudeme věnovat nábytku, který je typický pro nějakou konkrétní místnost. Dnešní článek budeme věnovat kobercům, které můžeme najít prakticky v jakémkoliv pokoji. Jasně, že do některých místností se hodí více, do jiných naopak méně. Zaměříme se především na plusy samotných koberců. Samozřejmě, že kromě plusů mají koberce i drobné neduhy. Těm se můžeme více věnovat v některém z příštích článků.

Pohlcují hluk

V místnostech, kde se nachází koberec, by zvuk měl méně rezonovat. Záměrně jsme napsali, že by měl méně rezonovat, protože se to celé odvíjí jak od velikosti místnosti, tak od rozměrů samotného koberce. Pokud totiž máte pokoj o x metrech čtverečních a koberec o několika málo centimetrech čtverečních, tak zvuk v místnosti bude pravděpodobně stále rezonovat.

Dokáží ochránit další podlahové materiály

Koberce se častokrát dávají pod kusy nábytku, například pod konferenční nebo jídelní stoly. Čas od času je potřeba, abyste s tímto nábytkem hýbali, důvodem může být třeba úklid daného pokoje. A hýbání s nábytkem by mohlo pravděpodobně vést k poškrábání podlahy, což by vás jistojistě mrzelo. Koberec tedy tomuto poškrábání a poškození dokáže velice dobře a efektivně zamezit.

Zvyšují bezpečnost

Některé podlahové materiály dokáží být poměrně kluzké. Dospělí lidé už většinou nepoletují sem a tam, a tak už s tím nemají zas až takový problém. Jiné je to však u dětí, které se mnohdy dokáží pořádně rozdovádět. Právě koberce zabraňují podklouznutí a případnému úrazu. V dětském pokoji by tedy koberce neměly rozhodně chybět. Pravděpodobně by v takové situaci neměly scházet ani v ostatních místnostech.

Pohlcují prach

Koberce dokáží lépe pohlcovat prach než jiné podlahové krytiny. Méně prachu znamená, že v domácnosti budete mít lepší klima. U tohoto bodu se však musíme pozastavit a zmínit se o údržbě. Například koberce s dlouhým vláknem dokáží prach a další věci zachytávat a pohlcovat velmi dobře. Šlapáním po koberci se však uvolňují drobné částečky a póry. Proto je důležité, abyste o koberce pravidelně a dobře pečovali.

Jsou teplé a pohodlné

Pociťujeme to zejména při chůzi na boso. Podlahy většinou studí. Třeba takové dřevo studí méně než dlažba, ale i tak studí. Koberce jsou naopak příjemně teplé. Navíc jsou velmi pohodlné. A aby toho nebylo málo, tak koberce velmi dobře tlumí rázy. Tuto schopnost oceníte zejména v bytě. Pokud v bytě nad vámi bydlí nějací lidé, tak okamžitě poznáte, jestli mají koberce.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *