Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Co lze očekávat od elektrického krbu?

Elektrické krby jsou vhodnou alternativou „klasických“ (běžných) krbů. Najdou uplatnění tam, kde z jakéhokoliv důvodu nejde zbudovat klasický krb. Potažmo po nich můžete sáhnout ve chvíli, kdy se vám nechce investovat do běžného krbu. V dnešním článku si blíže představíme jejich výhody a nevýhody. Podíváme se také na rozdíly oproti ostatním druhům a typům krbů.

Cena

Na trhu existují jak levnější, tak i dražší elektrické krby. V zásadě se ovšem dá říci, že jsou cenově dostupné. Některé modely se totiž dají pořídit i za méně než 3.000 Kč. I kdyby investice byla o pár tisíc vyšší, tak je to stále o poznání levnější než budování krbu na dřevo. U toho je totiž zapotřebí vybudovat také komín pro odtah zplodin. A cena takového komínu může činit i několik desítek tisíc korun.

Údržba

Péče o tyto krby už snad nemůže být jednodušší. Jediné, co musíte udělat…. kromě toho, že si elektrický krb pořídíte, je jednou za čas vzít hadřík a utřít prach. Samozřejmě, že elektrický krb musíte zapojit do zásuvky. To je však v zásadě všechno. V případě, že máte závěsný krb, tak jej musíte rovněž zavěsit na zeď.

Snadné ovládání

K elektrickému krbu většinou obdržíte dálkové ovládání, pomocí kterého si jednoduše navolíte třeba intenzitu „hoření“ nebo velikost „plamene“. Tuto možnost u běžných krbů nemáte. S tím přece jen máte více starostí.

 To byly výhody, nyní se však podíváme na druhou stranu mince, konkrétně tedy na zápory elektrických krbů.

Výhřevnost

Výhřevnost je o poznání nižší, než jak je tomu v případě běžných krbů. Elektrická topná tělesa zkrátka neumí zázraky. Navíc si v elektrickém krbu nezatopíte, pokud například vypadne proud. Větší výkon a výhřevnost mají také bio krby.

Cena topení

Výkon elektrických krbů se klidně může pohybovat okolo 1400 – 1600 Wattů. Takto výkonný spotřebič dokáže „sežrat“ značné množství elektrického proudu. Pokud byste tedy elektrický krb zapínali denně s tím, že by jel x hodin, tak byste se měli připravit na to, že se při placení účtu za elektřinu docela prohnete. Elektrické trhy by ovšem stále měly být levnější na provoz než například bio krby.

Není plamen jako plamen

Elektrické krby nabízí pouhou imitaci plamene. V elektrickém krbu totiž žádný plamen reálně nehoří, což je rozdíl oproti několikrát zmiňovaným bio krbům. U těch dochází ke skutečnému hoření lihu. V tomto případě je tedy plamen skutečný, není to pouhá napodobenina.

Elektrické krby mají jak své výhody, tak i svá úskalí. Když si rozhodnete, že si elektrický krb pořídíte, tak rozhodně neuděláte chybu. Jen zkrátka musíte počítat s tím, že neumí zázraky.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *