Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Několik důvodů, proč sáhnout po komíně z nerezu

V dnešní době se z nerezu neboli korozivzdorné oceli vyrábí kdeco – od kuchyňských hrnců a dřezů přes nejrůznější lékařské vybavení až po obrovitánské konstrukce. My se v dnešním článku podíváme na zoubek nerezovým komínům, které se v posledních několika letech těší velké oblibě.

Nerezová ocel má řadu úžasných vlastností. Jednou z nich je například parádní pevnost. Ne nadarmo se nerez tak často používá právě ve stavebnictví. Vedle pevnosti musíme zmínit také doslova dechberoucí životnost. Nerezová ocel je kromě jiného také velice odolná vůči povrchovému opotřebení. Právě díky své odolnosti se dá čistit téměř jakkoliv – může se použít horká voda, pára, popřípadě staré a dobré mechanické čištění.

Kompatibilita, univerzálnost, hmotnost

Jak sami vidíte, korozivzdorná ocel má spoustu parádních vlastností, a tak není divu, že má tak širokou škálu využití. Věřte tomu, nebo ne, ale nerezové komíny, které jsou ústředním tématem tohoto článku, se dají použít pro všechny druhy paliv. Kromě toho jsou „kompatibilní“ s většinou krbů, kamen, kotlů nebo generátorů a například takové třísložkové nerezové komíny jsou vhodné pro všechny typy spotřebičů. Dají se ukotvit na fasádu, mohou být vestavěny přímo do objektu, ale dokáží stát i zcela samostatně. Mezi jejich další přednosti rozhodně patří i snadná a rychlá montáž. Navíc, aby toho nebylo málo, se tyto komíny dají i dodatečně upravovat. A jsou o poznání lehčí než cihelné a betonové komíny. Díky tomu jen minimálně zatěžují například strop vašeho domu.

Důvodů, proč zvolit právě komín z nerezu, je docela dost. Proto, když se například budete rozhodovat o tom, jaký komín vyberete, tak se nebojte sáhnout právě po nerezové variantě. Rozhodně neuděláte chybu, které byste později litovali. Spíše naopak! Budete sami sebe chválit za to, že jste udělali dobrý KAUF.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *