Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Plný polykarbonát je na zimní zahradu jako dělaný

Elegantní, krásné a zároveň skvělé místo pro relaxaci. To je zimní zahrada. Tento populární doplněk domácnosti už nemusí být nutně ze skla, jak tomu bylo v minulosti. Do popředí se totiž dostává o dost lehčí materiál s užitečnými vlastnostmi, které ocení nejeden majitel zimní zahrady. Jak už samotný titulek napovídá, řeč je o plném polykarbonátu.

Zimní zahrada

Zimní zahrada je nejen obytná, ale také velmi elegantní. A co si budeme povídat, ono i to ráno je hned krásnější, když se můžete kochat krásnými výhledy přitom pít kávu. Zimní zahrady bývají obvykle ze skla, nicméně tomu nyní šlapou na paty jiné materiály, především plný polykarbonát. Není se čemu divit, vždyť tento materiál nabízí celou řadu výhod oproti klasickému sklu.

Zimní zahrady mají hlubokou historii

První zmínky o zimních zahradách pochází již ze sedmnáctého století. Evropská šlechta hledala místo, kam by umístila své úlovky z exotických cest. Začaly tedy vznikat všemožné konstrukce, které byly umístěny v domě, případně byly jeho přímou součástí. V té době zimní zahrady byly zejména soukromou záležitostí. Některé z nich však byly už tehdy přístupné veřejnosti. Díky tomu mohli i běžní a prostí lidé obdivovat krásy exotických rostlin.

Plný polykarbonát místo skla?

Skleněné tabule už se pomalu, ale jistě řadí na druhé místo pomyslného žebříčku. První příčka už patří několikrát zmíněnému polykarbonátu. Tento druh vylepšení zimních zahrad přináší spoustu benefitů, které velmi potěší. Stejně jako sklo, ani polykarbonát nepropouští nebezpečné UV záření. Za zmínku rozhodně stojí i pružnost a odolnost tohoto materiálu. Obzvlášť odolný je vůči mechanickému poškození, takže se nemusíte obávat silných dešťů nebo krupobití.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *